Visos naujienos

Salantai.JPG
2023 02 03
BUVO TARIAMASI, KAIP DAUGIAU DĖMESIO SKIRTI ŠAUKLIŲ RIEDULYNUI

Salantų regioniniame parke vyko vietos bendruomenės ir gamtosaugininkų susitikimas, kuriame dalyvavo LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas, saugomų teritorijų atstovai. Vizito metu aplankytas Šauklių riedulynas-kadagynas, kuris dar vadinamas lietuviškąja tundra. 

Ventos regioninis parkas. Apolinaro Niciaus nuotrauka
2023 02 03
KVIEČIAME SUSIPAŽINTI SU PARENGTA VENTOS REGIONINIO PARKO PLANAVIMO SCHEMA (RIBŲ IR TVARKYMO PLANAIS) 

Vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymu ir Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatais, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja apie parengtą savivaldybės lygmens specialųjį teritorijų planavimo dokumentą – ...

Ramsar.jpg
2023 02 02
MINIMA PASAULINĖ PELKIŲ DIENA

Pasaulinę pelkių dieną (vasario 2 d.) mini prie tarptautinės Ramsaro konvencijos prisijungusios šalys, taip pat ir Lietuva. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapžemių apsaugą. Saugomų teritorijų direkcijos organizuoja įvairius renginius, žygius į pelkes, žaliąsias pamokas. 

Pabradė.jpg
2023 02 01
KVIEČIAME SUSIPAŽINTI SU PARENGTA PABRADĖS ATKURIAMOJO SKLYPO RIBŲ PLANO KOREKTŪRA

Vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymu ir Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatais Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja apie parengtą valstybės lygmens specialųjį teritorijų planavimo dokumentą – Pabradės atkuriamojo sklypo ribų ...

Esame_kartu.jpg
2023 02 01
NAUJA PARAMOS SIUNTA UKRAINOS SAUGOMOMS TERITORIJOMS

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Saugomų teritorijų direkcijos siunčia naują paramos siuntą Ukrainos saugomoms teritorijoms. Neseniai buvo perduoti visureigiai, o dabar keliauja kompiuteriai, elektros generatoriai, motoriniai pjūklai, krūmapjovės ir kitos gamtosaugai reikalingos priemonės. 

2023 metų dešimtuko plakatas PNG.PNG
2023 01 31
2023 METŲ RŪŠIŲ DEŠIMTUKAS

Trys įstaigos – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Lietuvos gamtos fondas – inicijavo rinkimą TOP 10 rūšių, į kurias turėtų būti atkreiptas visuomenės dėmesys. Kiekvienais metais dėmesys skiriamas vis kitoms retoms, nykstančioms, saugomoms ar tiesiog mažai žinomoms rūšims. 

Agne ir žal pas.jpg
2023 01 30
INTERVIU SU NAUJA VADOVE – BENDRAUKIME IR ĮSIKLAUSYKIME

Savaitraštyje „Žaliasis pasaulis“ buvo publikuotas žurnalisto Augusto Uktverio pokalbis su nauja Valstybinės saugomų teritorijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktore Agne Jasinavičiūte. Siūlome pasiskaityti.

Parodos plakatas_mazas.jpg
2023 01 27
SLAUNIEJI MEDELIAI – UNIKALI PARODA

Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre sausio 31 d. 17 val. atidaroma žinomos menininkės Jūratės Kazakevičiūtės paroda „Slaunieji medeliai”, kurioje keliama idėja apie gamtos vientisumą, augalų ir žmonių bendrumą. 

Kaceniskes piliakalnis_takas.jpg
2023 01 27
KELIONĖS PO AUKŠTAITIJOS SAUGOMAS TERITORIJAS

Kelionių parodoje ADVENTUR dalyvauja Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, pristatydama aštuonis regioninius parkus (Anykščių, Asvejos, Biržų, Gražutės, Kauno marių, Krekenavos, Sartu ir Sirvėtos) ir kviesdama tvariai keliauti po saugomas teritorijas, pažinti gražiausius bei vertingiausius Aukštaitijos regiono kampelius.

Pūčkorių atodanga.
2023 01 26
VILNIUJE - DAUG GAMTOS, KURIĄ BŪTINA SAUGOTI

Šią savaitę Vilnius mini 700 metų jubiliejų. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori priminti, kad mūsų sostinėje yra nemažai saugomų teritorijų ir saugomų gamtos paveldo objektų bei paskatinti juos pažinti. 

Plynosios pelkė .jpg
2023 01 25
PASAULINĘ PELKIŲ DIENĄ KVIEČIAME Į ŽYGIUS SAUGOMOSE TERITORIJOSE

Artėjant Pelkių dienai, kuri minima vasario 2 d., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapmžemių apsaugą. Pelkių dienai saugomų teritorijų direkcijos organizuoja ir dedikuoja įvairius renginius, žygius, žaliąsias pamokas. 

Barsukas. Eglės Sukackienės nuotrauka.
2023 01 24
AR BARSUKAS PUSIAUŽIEMĮ VERSIS ANT KITO ŠONO

Sausio 25-ąją minime Pusiaužiemį. Sakoma, kad šią dieną iš žiemos miego atsibunda barsukas ir apsiverčia ant kito šono, o gyvatės, kirmėlės, žalčiai atgyja ir šliaužia į namus ragauti valgių. Tad ši diena dar buvo vadinama Kirmėline, Kirmių diena, Krikštais. 

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 64 Pirmyn