Visos naujienos

Eulalijos Bielskytės piešinys „Stelmužės ąžuolas"
2019 11 21
SAUGOMI MEDŽIAI - VAIKŲ PIEŠINIUOSE

Visą vasarą vyko keliautojų konkursas „Aplankyk 25 įspūdingiausius saugomus medžius“. Buvo lankomi Stelmužės ąžuolas, Dabulevičių maumedis, Liepa Motinėlė ir kiti medžiai senoliai. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Liepsnelė“ mokiniai aplankė kai kuriuos medžius, po to dailės pamokų metų juos piešė, tapė...

Viešvilės žemupys.JPG
2019 11 19
KUO YPATINGAS RUDUO VIEŠVILĖS REZERVATE

Kuomet šiugždendami nuo medžių baigia kristi susivėlinusieji lapai, tai dažniausiai sutampa su trečiojo rudens mėnesio pradžia. Gal tik jauni beržai ilgiau laiko juos kybančius, kurie  pamažu rusvėjantys ir nuogos tuštumos vis labiau spaudžiami pavieniui atsiskiria nuo  šakų papildydami storėjantį krituolių sluoksnį. Kuo ypatingas šis lapkritis gamtoje - gamtininko Algio Butlerio...

Užpelkiai_-min.jpg
2019 11 19
DĖMESYS PELKIŲ ATKŪRIMUI IR IŠSAUGOJIMUI

Ar žinojote, kad per pastarąjį šimtmetį pelkėtų žemių Lietuvoje sumažėjo kone dvigubai? Kadaise bauginusios kryžiuočius ir gelbėjusius lietuvius nuo priešo, šiandien pelkės yra itin pažeidžiamos.

JMB seminaras mokytojams_1.jpg
2019 11 18
SUSIRINKO AKTYVIAUSIŲ JAUNŲJŲ MIŠKO BIČIULIŲ BŪRELIŲ VADOVAI

„Edukacija miške: saugomų teritorijų galimybės" - seminaras Jaunųjų miško bičiulių (JMB) vadovams ir mokytojams šiais metais vyko Kauno marių regioniniame parke. Temų daug: ir apie nuveiktas veiklas, ir apie neformalaus vaikų švietimo krepšelį, ir kaip JMB veikloms pritraukti lėšų, ir ekskursija į medžių sėklų raižyklą, žygis į kadagių slėnį... Naujos patirtys...

Nuotrauka.jpg
2019 11 15
DĖL NETEISĖTO INFORMACIJOS PASISAVINIMO

Po lapkričio 14 d. vykusio vietovės „Punios šilo“ apsaugos tikslų pristatymo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro ekspertų informaciniai pranešimai be jų sutikimo buvo nukopijuoti ir patalpinti internetiniame puslapyje  www.gyvasmiskas.lt.   Tai ne tik neetiška, bet už tokio pobūdžio veiksmus gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė. 

IMG_1095.JPG
2019 11 15
GAMTOSAUGOS EKSPERTAI: PUNIOS ŠILAS YPATINGOS VERTĖS TERITORIJA

Vakar, lapkričio 14 d., Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre surengtame vietovės, atitinkančios gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus, „Punios šilas“ (LTALY0004) apsaugos tikslų projekto pristatyme Metodinio – analitinio centro gamtosaugos ekspertai aptarė jų atliktus darbus bei pateikė siūlymus dėl teritorijoje esančių EB...

Pagramantis.jpg
2019 11 13
AKTYVUS POILSIS PAGRAMANČIO REGIONINIAME PARKE

Pagramančio regioninio parko direkcija įgyvendina projektą „Sveika gyvensena ir aktyvus poilsis Pagramančio regioniniame parke“. Projekto metu vyks žygiai po regioninį parką, įvairios edukacijos, pažintys su vietos bendruomenės šviesuoliais. 

Punios šilas
2019 11 11
DISKUSIJA APIE PUNIOS ŠILO APSAUGĄ

Š. m. lapkričio 14 d. (ketvirtadienį) 10 val. kviečiame į Punios šilo (vietovės, atitinkančios gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus ir įrašytos į sąrašą, skirtą pateikti Europos Komisijai) apsaugos tikslų projekto pristatymą, kuris vyks Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro Konferencijų salėje (Antakalnio g. 25, Vilnius).

Į Merkinės piliakalnį po tvarkymo bus galima užlipti iš kitos pusės
2019 11 08
BUS TVARKOMI LIŠKIAVOS IR MERKINĖS PILIAKALNIAI

Kitais metais bus tvarkomi ir naujai pritaikomi lankymui turistų pamėgti Merkinės ir Liškiavos piliakalniai, esantys Dzūkijos nacionaliniame parke. Ne tik atnaujinami laiptai, informaciniai stendai, rodyklės, bet bus ir originalesnių rekreacinės infrastuktūros sprendimų. 

stalas.jpg
2019 11 07
NAUJA VSTT INTERNETO SVETAINĖ

Jau kurį laiką informaciją apie Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) veiklą ir aktualijas interesantai gali rasti interneto svetainėje www.vstt.lrv.lt , o senoji www.vstt.lt interneto svetainė nuo šiol užsidaro.  Naujas institucinis VSTT tinklalapis sukurtas pagal Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų,  įstaigų interneto svetainėms aprašą. 

Paneriuskiu-regykla-2019.jpg
2019 11 06
PANERIŠKIŲ SKARDIS IR GRAŽUOLĖ BRAŽUOLĖ

Neries regioninio parko direkcija kviečia pakeliauti po Paneriškių apylinkes. Šios apylinkės išsiskiria savo natūralumu. Čia vis dar išlikę senieji miškai, nesugadintas kraštovaizdis, natūralios pievos ir skaidrios vandens tėkmės.

zemaitijos draustinis.jpg
2019 11 05
ATKURTOS SAUGOMŲ PIEVŲ BUVEINĖS

Gandingos valstybinis  kraštovaizdžio draustinyje saugomas raiškus Babrungo upės slėnio kraštovaizdis su Gandingos piliakalniu, kitais archeologijos objektais. Šis valstybinis draustinis priskirtas Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai būklės tikrinimui, monitoringo vykdymui.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 8 Pirmyn