Visos naujienos

savanores.JPG
2021 06 17
SAUGOMOSE TERITORIJOSE SAVANORIAUJA IR SENJORAI

Aukštadvario regioniniame parke visą vasarą savanoriaus senjorai. Jau tapo tradicija, kad jie turistinio sezono metu savaitgaliais dirba lankytojų centre. 

Ganiava_Kuršių nerija.jpg
2021 06 16
GANIAVA KURŠIŲ NERIJOS PIEVOSE

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, norėdama išsaugoti ir atkurti atviras buveines, siekia atgaivinti ganiavą. Įvairių iniciatyvų ir pastangų dėka - tai pavyksta. Tikimasi, kad Kuršių nerijos pievos vėl susigrąžins savo margą žydėjimą. 

Šiliniškių kraštovaizdžio draustinis pritaikytas lankymui.jpg
2021 06 15
ŠILINIŠKIŲ KRAŠTOVAIZDŽIO DRAUSTINIS NAUJAI PRITAIKYTAS LANKYMUI

Tai, kad Lietuva unikali savo gamtos grožiu, žino daugelis, tačiau, pasigirti, kad puikiai pažįsta mūsų gamtą, gali nedaugelis. Pristatome neseniai atnaujintą ir lankytojų patogumui pritaikytą saugomą teritoriją - Šiliniškių kraštovaizdžio draustinį, savo vertybėmis ir grožiu nustebinsiantį ne vieną.

KOPGŪBRIS.jpg
2021 06 14
NAUJI TAKAI PER PAJŪRIO APSAUGINĮ KOPAGŪBRĮ

Kuršių nerijos nacionaliniame parke lankytojų patogumui ir, be abejo, kad būtų apsaugotas pajūrio apsauginis kopagūbris, iki šių metų pabaigos bus įrengti 5 nauji perėjimai. Nidoje ir Juodkrantėje ties apsauginiu pajūrio kopagūbriu atsiras po vieną  papildomą taką su laiptais. Pervalkoje bus įrengti du nauji perėjimai, o pagrindinis perėjimas per kopagūbrį bus pritaikytas žmonėms su ...

Cepkeliai_Ramsar.jpg
2021 06 12
BUS ATNAUJINAMAS ČEPKELIŲ RAISTO MOKOMASIS TAKAS

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija pranešė, kad dėl infrastuktūros avarinės būklės uždaromas Čepkelių raisto mokomasis takas. Šis takas bus atnaujinamas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM inicijuotą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“. Bus atnaujinta Čepkelių raisto mokomojo tako lentinė ...

Pasukonis Jonas.JPG
2021 06 12
KAS SVARBU ŽUVŲ APSAUGAI, TINKA IR KITOMS GYVOSIOS GAMTOS RŪŠIMS

Aplinkos ministerijos Juozo Virbicko premija už nuopelnus išsaugant žuvų išteklius šiemet paskirta Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiajam specialistui Jonui Pašukoniui. Šia proga  – pokalbis su laureatu, kuris daug prisidėjo prie to, kad į nerštą plaukiančias lašišas šiandien galima stebėti net pačiame sostinės ...

Vezliukai.jpg
2021 06 11
BALINIAI VĖŽLIUKAI GRĮŽTA Į SAVO BUVEINES

Veisiejų regioninio parko direkcija informavo, kad birželio 11 d. į regioninį parką „parkeliaus" Kauno zoologijos sode peržiemoję balinių vėžlių jaunikliai. Visus, norinčius susipažinti su saugomais baliniais vėžliais, kviečiame į atvykti prie Veisiejų regioninio parko lankytojų centro. 

TV laida.jpg
2021 06 11
TV SIUŽETAS APIE SAUGOMAS TERITORIJAS

Naujoje TV laidoje „Miško atspalviai“ pristatomos saugomos teritorijos bei Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras. Laida skirta gamtos mėgėjams  ir profesionalams, medžiotojams, miškininkams ir visiems, kas domisi gamta.

Taislius augumynis_baneris.png
2021 06 10
GAMTOSAUGINIS KONKURSAS MOKSLEIVIAMS - RŪŠIŲ RALIS

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru organizuoja nacionalinį konkursą moksleiviams „Rūšių ralis“, dedikuotą botaniko J. Pabrėžos metams. Augalų rūšių ralis „Taisliu augyminis", kuriame dalyvaus geriausios moksleivių konkurso komandos, vyks birželio 10 – 11 dienomis Žemaitijos nacionaliniame parke. 

Žygis Rytų Lietuvos gynybine_1.jpg
2021 06 09
ŽYGIS RYTŲ LIETUVOS GYNYBINE LINIJA

Kviečiame leistis į žygį Aukštaitijos nacionaliniame parke kartu su Gyvosios istorijos klubo „Leitigiris" kariais, atkuriančiais senobės leičių luomo užgimimo laikotarpį – XII-XIII a., kuomet Lietuva pradėjo žengti savo pirmuosius kaip didžios valstybės žingsnius. Žygio atstumas - 17 kilometrų, o numatoma trukmė - apie 6 valandos.

Direktore1.jpg
2021 06 09
RŪTA BAŠKYTĖ: JEI NORI PATOGIAI GYVENTI, APLINKOSAUGA NE TAU

Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga kviečiame artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamtinių teritorijų ir objektų nacionaliniuose, regioniniuose parkuose, draustiniuose.

Savanoriai ANP.jpg
2021 06 09
SAUGOMŲ TERITORIJŲ SAVANORIAI

Net ir tebesitęsianti pandemija nenutraukė dešimtmetį trunkančios tarptautinės savanorystės tradicijos. Saugomų teritorijų direkcijose dažnai savanoriauja jaunimas iš užsienio šalių. Balandžio viduryje Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija sulaukė dar vienos savanorių iš užsienio pamainos. 

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 29 Pirmyn