Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


Visos naujienos

ST pasas.jpg
2020 05 28
KELIAUKITE SU SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASU

Šią vasarą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, surenkant parkų antspaudus SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE. Skelbiamas vasaros kelionių konkursas, kurio metu aplankius visus 35 valstybinius parkus, gausite prizą – knygą apie saugomas teritorijas. 

The-role-of-PAs-in-the-EU-2030-Biodiversity-Strategy-banner.png
2020 05 28
ES BIOLOGINĖS ĮVAIROVĖS STRATEGIJA 2030

2020 m. gegužės 20 d. Europos Komisija pristatė ES biologinės įvairovės strategiją iki 2030 metų. Strategijoje įvardinti pagrindiniai biologinės įvairovės nykimo veiksniai, pateiktos priemonės, kaip reiktų saugoti Europos Sąjungos šalių biologinė įvairovę, skatinant įvairių aplinkos, ekonomikos ir socialinių sričių pokyčius.

Nauja knyga_Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas.jpg
2020 05 27
NAUJA KNYGA, RAGINANTI PAŽINTI SAUGOMAS TERITORIJAS

Artėjant vasarai visi dairosi, kur ir kaip galima keliauti po Lietuvą. Nauja knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ ragina pažinti mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus. Unikali gamta, kraštovaizdžio įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti saugomose teritorijose. 

DUBENUOTIEJI AKMENYS – MŪSŲ PAVELDAS
2020 05 26
DUBENUOTIEJI AKMENYS – MŪSŲ PAVELDAS

Paveldosaugininkus pastaruoju metu neramina vis pasitaikantys ugnies kūrenimai ant dubenuotųjų akmenų.. Visi jie – mūsų gamtos ir kultūros paveldas, bylojantis apie tose vietose buvusias senovės lietuvių šventvietes. Su tokiais vandalais jau daugelį metų kovoja Gražutės regioninio parko darbuotojai. Skaitykite žurnalistės Jūratės Mičiulienės straipsnį.

Vertinga gamtinė buveinė. D. Staponkienės nuotrauka.
2020 05 25
SVARBIŲ GAMTINIŲ BUVEINIŲ MONITORINGAS

Biologinei įvairovei grėsmingai mažėjant, neigiamai veikiama gamta ir žmogaus gerovė. Nėra vienos pagrindinės priežasties, lemiančios jos nykimą. Todėl norint tinkamai įvertinti gamtoje vykstančius pokyčius, būtina atlikti pastovius gyvosios gamtos stebėjimus. Jau daugelį metų Lietuvoje yra vykdomas Europos bendrijai (EB) svarbių gyvūnų ir augalų rūšių monitoringas, o nuo 2019 metų pradėtas...

Bokstelis Zagares rp.jpg
2020 05 24
ATNAUJINTAS APŽVALGOS BOKŠTELIS

Žagarės regioninio parko rekreacinėje zonoje aplink Žvelgaičių ežerą vingiuoja 3,6 km ilgio Žagarės ozo pažintinis takas, kuriuo keliaujant galima pasigrožėti gamta, stebėti paukščius, gyvūnus ar vabzdžius, pastovyklauti arba tiesiog pasidairyti po apylinkes.

Ilgalapė saulašarė.  Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos foto.
2020 05 22
TARPTAUTINĖ BIOLOGINĖS ĮVAIROVĖS DIENA

Tarptautine biologinės įvairovės diena Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė gegužės 22-ąją, nes tą dieną 1992 m. buvo pasirašyta Biologinės įvairovės konvencija. Lietuva prie šios konvencijos prisijungė 1993 m. Nuo tada kiekvienais metais šią dieną dar labiau siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į blogėjančią biologinės įvairovės situaciją pasaulyje.

Žemaitijos nacionalinis parkas
2020 05 21
SVARBI DIENA VISAI EUROPOS GAMTAI

Gegužės 21 dieną Europoje minima ekologinio tinklo Natura 2000 diena. Natura 2000 – tai vieningas Europos Sąjungos specialių saugomų teritorijų tinklas, kuriuo siekiama išsaugoti vertingiausias gamtines ir retų bei nykstančių gyvūnų ir augalų rūšių buveines. Šiuo metu Europoje įsteigta beveik 28 tūkstančiai tokių teritorijų, kurios sudaro apie 18 proc. bendrijos sausumos ir 6 proc. jūrų ploto....

20160709_152722.jpg
2020 05 19
KAIP SUDERINTI GAMTOS IR SAVININKŲ INTERESUS

Gegužės 20 d. (trečiadienį) Seime organizuojama konferencija „Natura 2000 tinklo plėtra: kaip suderinti gamtos ir savininkų interesus?“. Konferencija, kurią organizuoja LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetas, vyks nuotoliniu būdu. 

siuksles.jpg
2020 05 18
KEISČIAUSIOS ŠIUKŠLĖS KONKURSAS

Visą gegužės mėnesį raginame dalyvauti akcijoje „Kiekvienas iš gamtos – po šiukšlę“. Tiesiog einant pasivaikščioti į gamtą, pasiimti maišelį ir surinkti pakeliui surastas šiukšles. Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras kviečia fotografuoti neįprastas šiukšles, kelti į socialinius tinklus bei siųsti nuotraukas keisčiausios šiukšlės konkursui. 

Nuotraukos autorius - G. Švitra
2020 05 15
SUSIPAŽINKITE - PLAČIOJI DUSIA

Norint užtikrinti vertingiausių gamtinių buveinių, priklausančių Natura 2000 tinklui, ir jose gyvenančių rūšių išsaugojimą, buveinių ir paukščių apsaugai svarbioms teritorijoms nustatomi apsaugos tikslai. Tai vienas iš pagrindinių Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro (MAC) uždavinių LIFE integruotame projekte „Naturalit“. 

Medžių lajų takas Anykščių reg. parke3.jpg
2020 05 14
LANKYTOJAMS ATSIDARYS MEDŽIŲ LAJŲ TAKAS 

Švelninant karantino sąlygas, po gegužės 18 d. atsidarys Medžių lajų takas, esantis Anykščių regioniniame parke bei saugomų teritorijų lankytojų centrai. Beveik visi nacionaliniai ir regioniniai parkai turi informatyvias lankytojų centrų ekspozicijas, kuriose galima susipažinti su parkų vertybėmis, maršrutais bei po to keliauti į gamtą. 

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 19 Pirmyn