Visos naujienos

Žiemojančios antys. Anykščių regioninio parko direkcijos foto.
2021 01 22
ŽIEMOJANČIŲ VANDENS PAUKŠČIŲ APSKAITA

Kaip ir kiekvienais metais saugomų teritorijų direkcijos dalyvauja Lietuvos ornitologų draugijos organizuojamose žiemojančių vandens paukščių apskaitoje. Skaičiuojami žiemoti pasiliekantys paukščiai mūsų šalies vidaus vandenyse. 

Zemelapis su logais_Terra publica.jpg
2021 01 21
NUOTOLINĖ PAMOKA MOKSLEIVIAMS APIE SAUGOMAS TERITORIJAS

Karantino laikotarpiu padaugėjo susitikimų, seminarų, paskaitų nuotoliniu būdu. Šią savaitę ir vėliau Lietuvos mokiniai kviečiami dalyvauti pamokoje apie saugomas teritorijas, kurią ves Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė.

miegapele.jpg
2021 01 20
DĖMESYS NERIES REGIONINIO PARKO MIEGAPELĖMS

„National Geographic“ internetinėje platformoje publikuotas interviu su Neries regioninio parko ekologu Tadu Bujanausku apie Dūkštų miško perlus – miegapeles. Neries regioninio parko direkcija džiaugiasi, kad tarptautinė žiniasklaida domisi sėkmingai vykdomais Dūkštų ąžuolyno ir Dūkštos upės slėnio gamtotvarkos darbais. 

ir kunui, ir sielai (1).jpg
2021 01 20
NETIKĖTI ATRADIMAI GAMTOS MYLĖTOJŲ CENTRE

Šalyje įsibėgėjęs antrasis karantinas sustabdė kiekvieno mūsų įprastą gyvenimo ritmą. Į virtualią erdvę persikėlė ir muziejų ekspozicijos, kurių dalis siūlo prieigą ir įvairias negalias turintiems žmonėms. Siūlome paskaityti straipsnį, kuris buvo publikuotas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos žurnale „Mūsų žodis“. 

UZTVNKA.jpg
2021 01 19
SALANTŲ REGIONINIAME PARKE BUS GRIAUNAMA UŽTVANKA

Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo projektui – ateinančią vasarą bus griaunama Salantų užtvanka. Salanto upėje atsilaisvins 46 km migracijos kelias saugomoms žuvų rūšims.

Lūšies pėdsakas. J. Auglio nuotrauka.
2021 01 19
LŪŠIŲ STEBĖSENA VYKDOMA ŽIEMĄ

Sausio – vasario mėnesiais vyksta stambiųjų plėšrūnų ruja. Susiformavus tinkamoms oro sąlygoms, kai šviežiame sniege gerai matosi pėdsakai, pradedamas vykdyti lūšių monitoringas. 

Ziema_Aukstaitijos NP.JPG
2021 01 18
NACIONALINIAM PARKUI PERDUODAMI MIŠKO SKLYPAI

Pirmadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma 17 ha valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų Šiliniškių kraštovaizdžio draustinyje perduoti Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai. Pasiūlymas išsiųstas ministerijoms derinti.

Aukštumalos aukštapelkė
2021 01 18
PELKĖS: KOKĮ VAIDMENĮ JOS ATLIEKA MŪSŲ GYVENIME?

Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose neseniai nuskambėjo chuliganizmo atvejis, kai visureigiais buvo suniokota ypač vertinga pelkė Viešvilės gamtiniame rezervate. Tačiau pasigirdo ir balsų, jog, pelkės tėra nenaudingas žemės plotas ir kad nėra ko piktintis, jei po kažkieno pramogų buvo pažeista pelkės augalinė danga. Ar tikrai pelkės yra nenaudingos?

Medžiais apaugusios ganyklos.jpg
2021 01 15
2021 METŲ BUVEINĖ – MEDŽIAIS APAUGUSIOS GANYKLOS

Kaip pernai, taip ir 2021 metais bus renkamas TOP dešimtukas rūšių (organizmų), į kuriuos turėtų būti atkreiptas visuomenės dėmesys šiais metais. Įvairūs organizmai negali egzistuoti be tik jiems būdingų buveinių, tad Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio analitinio centro ekspertai pasiūlė į šį svarbų sąrašą įtraukti ir buveinę. 2021 metų buveinė - medžiais...

Saules baterijos_Varnių RPD.jpg
2021 01 14
VALSTYBINIŲ PARKŲ DIREKCIJOS NAUDOJA SAULĖS ENERGIJĄ 

Nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų direkcijų pastatuose, lankytojų centruose ir pagalbinėse patalpose naudojama iš saulės energijos pagaminta elektra. 

Vabalas.jpg
2021 01 13
ILGAŪSIO VABALO LIKIMAS

Jo vardas – margasis akiuotis. Tai puošeiva šešiakojis vabalas iš ūsuočių šeimos – vienas iš 21 rūšių, dėl kurių Europos Komisija pradėjo prieš Lietuvą pažeidimo procedūrą. Padarėlis turėjo būti apsaugotas pagal europinę Buveinių direktyvą.

Kalnapuses jau pasiekusios branda_foto maza.JPG
2021 01 12
DĖL GAISRŲ GRĖSMĖS PRADĖTI KIRTIMAI KURŠIŲ NERIJOJE

Kuršių nerijoje pradėti vykdyti iki kovo vidurio truksiantys kirtimo darbai. Kertamos brandžios kalninės pušys, kurios kelia pavojų miškui dėl gaisro. Po kirtimų medžiai bus atsodinami, taip pat bus pasitelkta ir danų patirtis iškertant koridorius miškui natūraliai atsikurti. 

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 27 Pirmyn