Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


Naujienos

Vertinga gamtinė buveinė. D. Staponkienės nuotrauka.
2020 05 25
SVARBIŲ GAMTINIŲ BUVEINIŲ MONITORINGAS

Biologinei įvairovei grėsmingai mažėjant, neigiamai veikiama gamta ir žmogaus gerovė. Nėra vienos pagrindinės priežasties, lemiančios jos nykimą. Todėl norint tinkamai įvertinti gamtoje vykstančius pokyčius, būtina atlikti pastovius gyvosios gamtos stebėjimus. Jau daugelį metų Lietuvoje yra vykdomas Europos bendrijai (EB) svarbių gyvūnų ir augalų rūšių monitoringas, o nuo 2019 metų pradėtas...

Bokstelis Zagares rp.jpg
2020 05 24
ATNAUJINTAS APŽVALGOS BOKŠTELIS

Žagarės regioninio parko rekreacinėje zonoje aplink Žvelgaičių ežerą vingiuoja 3,6 km ilgio Žagarės ozo pažintinis takas, kuriuo keliaujant galima pasigrožėti gamta, stebėti paukščius, gyvūnus ar vabzdžius, pastovyklauti arba tiesiog pasidairyti po apylinkes.

Ilgalapė saulašarė.  Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos foto.
2020 05 22
TARPTAUTINĖ BIOLOGINĖS ĮVAIROVĖS DIENA

Tarptautine biologinės įvairovės diena Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė gegužės 22-ąją, nes tą dieną 1992 m. buvo pasirašyta Biologinės įvairovės konvencija. Lietuva prie šios konvencijos prisijungė 1993 m. Nuo tada kiekvienais metais šią dieną dar labiau siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į blogėjančią biologinės įvairovės situaciją pasaulyje.

Žemaitijos nacionalinis parkas
2020 05 21
SVARBI DIENA VISAI EUROPOS GAMTAI

Gegužės 21 dieną Europoje minima ekologinio tinklo Natura 2000 diena. Natura 2000 – tai vieningas Europos Sąjungos specialių saugomų teritorijų tinklas, kuriuo siekiama išsaugoti vertingiausias gamtines ir retų bei nykstančių gyvūnų ir augalų rūšių buveines. Šiuo metu Europoje įsteigta beveik 28 tūkstančiai tokių teritorijų, kurios sudaro apie 18 proc. bendrijos sausumos ir 6 proc. jūrų ploto....

Struktūra ir kontaktai

Albertas Stanislovaitis

Direktorius

Įstaigos kontaktai

Antakalnio g. 25, 10312 Vilnius
Tel. nr. (8 5) 272 32 84
Faks. nr. (8 5) 272 25 72
El. p. vstt@vstt.lt