Naujienos

Saules baterijos ant Krekenavos regioninio parko lankytojų centro
2022 01 25
SU SAULĖS ENERGIJA - ŽYMIAI TAUPIAU 

Prieš metus ir daugiau nacionalinių, regioninių parkų, rezervatų direkcijų pastatai, lankytojų centrai buvo pradėti šildyti iš saulės energijos pagaminta elektra. Saulės elektrinės buvo įrengtos ant pastatų pietinių bei vakarinių stogo šlaitų, taip pat ekologiška energija imta iš direkcijoms priklausančių baterijų saulės parkuose. Šiais metais matosi, kad pasiektas planuotas taupymo efektas.

Prie barsuko urvo
2022 01 24
PUSIAUŽIEMĮ STEBĖKITE GAMTOS ŽENKLUS

Sausio 25-oji yra savotiškas perėjimo iš žiemos į pavasarį lūžio taškas, gamtos atbudimo pradžia. Šią dieną nuo senų laikų buvo pranašaujama, kokia bus kita žiemos pusė, ar pavasaris bus ankstyvas. Reiktų stebėti barsuką miške – ar jis išlenda iš savo urvo ir kaip elgiasi... Saugomų teritorijų direkcijos šią dieną tradiciškai rengia Pusiaužiemio žygius į gamtą, įvairias viktorinas, edukacijas ...

Durpių klodo gręžinio mėginyje matomi peleningi tamsūs gaisrų laikotarpių sluoksniai
2022 01 24
BUVĘ GAISRAI ČEPKELIŲ PELKĖJE

Naujausiame leidinyje „Gamtos vertybės saugomose teritorijose“ publikuotas įdomus straipsnis apie gaisrus Čepkelių pelkėje. Ar gaisrai pelkėse – gamtinė katastrofa, ar natūralus gamtos reiškinys? Kas yra gaisrai gamtoje – žmogaus veiklos pasekmė, ar visgi ir pati gamta dėl žaibų galėtų sukelti neką mažesnius gaisrus?

PELKIŲ DIENAI SKIRTAS ŽYGIS.png
2022 01 21
ŽYGIS, SKIRTAS PASAULINEI PELKIŲ DIENAI

Artėjant pasaulinei pelkių dienai, Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras drauge su Neries regioninio parko direkcija sausio 29 d. (šeštadienį) 12 val. organizuoja pažintinį žygį po Šilėnų pelkę „Šilėnų pelkės iššūkiai klimato kaitos kontekste“. Renginio tikslas atkreipti dėmesį į pelkių reikšmę klimato kaitos kontekste bei supažindinti su Šilėnų pelkės ypatybėmis.

Struktūra ir kontaktai

contact-image

Albertas Stanislovaitis

Direktorius

Įstaigos kontaktai

Antakalnio g. 25, 10312 Vilnius
Tel. nr. (8 5) 272 32 84
El. p. vstt@vstt.lt