Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


ŠIENAVIMO ROBOTAI PADEDA TVARKYTI

Data

2020 07 30

Įvertinimas
0
Šienavimo robotas.jpg

Saugomų teritorijų direkcijos džiaugiasi, kad šienavimo robotai padeda tvarkyti teritorijas bei saugomas buveines. Ypač palengvina darbą šienaujant kalnų, piliakalnių ir slėnių šlaitus. 

Šienavimo robotus pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Monitoringo ir tvarkymo pajėgumų stiprinimas saugomose teritorijose“ gavo Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos nacionaliniai parkai, Panemunių, Rambyno, Dubysos, Neries ir kiti regioniniai parkai, kurių teritorijos yra kalvotos arba turi saugomų upių slėnių.  

Neries regioninio parko direkcija džiaugiasi, kad su šia savaeige šienavimo mašina itin patogu prižiūrėti kalvotą parko teritoriją, šienauti stačius piliakalnių šlaitus. O tokių parke apstu – tai Bradeliškių, Karmazinų, Naujosios rėvos ir kiti piliakalniai. Direkcija paskaičiavo, kad maždaug per 4 valandas būtų galima nušienauti futbolo stadiono dydžio plotą, dirbant su ekstremaliai stačiais šlaitais. 

Reikia nepamiršti, kad darbininkams su trimeriais šlaitus šienauti itin sunku. Paskaičiuota, kad robotas pakeičia 8 žmonių darbą. Mašina gali šienauti iki 50 laipsnių šlaitus. Bet vis tik robotui specialisto priežiūra yra būtina, nes valdomas nuotoliniu pultu.

Robotas gali ir smulkinti žolę. Vejoje paliekama nupjauta žolė leidžia palaikyti drėgmę ir tampa natūralia trąša.

Kaip Neries regioniniame parke dirba savaeigė šienavimo mašina, galima pažiūrėti čia