Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


DVIRAČIŲ TAKAS PALEI ŠVENTOSIOS UPĘ

Data

2020 07 08

Įvertinimas
0
Tiltas per sventaja.jpg

Dauguma lankytojų, atvykę į Anykščių regioninį parką prie Medžių lajų tako, nueina pasižiūrėti ir Lynų tilto, kuris jau puikuojasi nutiestas per Šventosios upę. Pasirašyta sutartis su rangovu ir prasidės dviračių tako tiesimo darbai kitoje Šventosios upės pusėje. Pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ bus įrengtas pažintinis dviračių takas.

Šio projekto metu bus įrengtas vieno kilometro ilgio takas nuo Medžių lajų tako Lynų tilto link Karalienės liūno. Dviračių takas turėtų būti įrengtas iki šių metų pabaigos.

Atlikus numatytus darbus, bus sudarytos sąlygos keliauti pėsčiomis ar dviračiais nuo Medžių lajų tako dešiniuoju Šventosios upės krantu iki Karalienės liūno ir toliau bei prisidėta prie projekto uždavinių – pritaikyti saugomas teritorijas lankyti, kraštovaizdžiui, vertybėms pažinti, gamtosauginiam švietimui ir mokymui.

Ateityje planuojama tęsti dviračių tako įrengimą Šventosios upės dešiniajame krante iki Anykščių miesto, sujungiant dabar tiesiamą dviračių taką su jau esamu dviračių taku Anykščių mieste, Žvejų gatvėje, kad būtų sudarytos galimybės keliauti ir kairiuoju, ir dešiniuoju Šventosios upės krantu, aplankant pakeliui esančias gamtos ir kultūros paveldo vertybes.

Smagu bus keliauti ir gėrėtis gamtos grožiu, dalyvauti edukacinėse programose.