Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


DREVINĖ BITININKYSTĖ DZŪKIJOS NACIONALINIAME PARKE

Data

2020 07 07

Įvertinimas
0
Drevines bit apdovanoj.jpg

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija iškilmingame renginyje Vilniaus rotušėje atsiėmė sertifikatą, liudijantį, jog yra vertybės – Drevinė bitininkystė Varėnos krašte – teikėja ir saugotoja.

Drevinė bitininkystė Varėnos krašte įrašyta į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Tai vienas seniausių girios verslų, ilgiausiai išsilaikiusių šilinių dzūkų kaimuose. XX – XXI a. sandūroje Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojų dėka nykstanti drevinio bitininkavimo tradicija buvo perimta iš krašto drevininkų. 2006 m. įrengtas drevinės bitininkystės bitynas Musteikoje, atkurtas senasis bitininkavimo ciklas nuo drevės įrengimo iki medaus kopinėjimo tradiciniais įrankiais.

Drevinė bitininkystė pristatoma vietos bendruomenėms, bityno lankytojams, užsienio svečiams, bitininkams ir visiems besidomintiems tiek vietoje, tiek ir renginiuose Lietuvoje.
Direkcijos siekis - puoselėti senąjį bitininkavimo būdą, paremtą archajišku žmogaus ir bičių bendravimu.

Nematerialus kultūros paveldas – gyvas, klestintis, perduodamas iš kartos į kartą, teikiantis žmogui taip reikalingą tapatybės jausmą. Jis visada užėmė svarbią vietą visuomenės gyvenime. Nuo mūsų visų bendrų pastangų priklauso ciklo iš kartos į kartą gyvavimo išlaikymas ir tai turi būti išsaugota ateities kartoms.