Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


Visos naujienos

Užduotys vaikams.jpg
2020 03 27
NEMOKAMOS UŽDUOTYS APIE GAMTĄ IR GALIMYBĖ TAPTI JAUNUOJU GAMTOS REINDŽERIU VIRTUALIAI

Nemokama Jaunųjų gamtos reindžerių platforma karantino laikotarpiu sulaukia vis daugiau vaikų bei specialistų, kuriančių užduotis jauniesiems gamtininkams dėmesio. Per pastarąją savaitę platformoje apsilankė daugiau nei 27 000 lankytojų, užsiregistravo daugiau nei 5300 vaikų.

VEGELES.jpg
2020 03 27
PALEISTA MILIJONAI VĖGELIŲ JAUNIKLIŲ

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informavo, kad į Nemuno deltos upes - Atmatą, Skirvytę ir Šyšą paleisti keli milijonai vėgelių jauniklių, kuriuos veisė ir augino Žuvininkystės tarnyba prie ŽŪM. Taip pat 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais praturtinti ir Dusios ežeras, esantis Metelių regioniniame parke bei Sartų ežeras Sartų regioniniame parke.

Keturratis upelyje.jpg
2020 03 26
KREIPIMASIS Į KETURRAČIŲ IR KITŲ MOTO PRIEMONIŲ SAVININKUS

Pavasarį bunda gamta, suaktyvėja miško, slėnių ir pievų gyvenimas. Paukščiai, gyvūnai, vabalai tampa aktyvesni savo buveinėse. Gamta – įvairių rūšių namai. Lietuvoje – tikrai nemažai rūšių, kurios yra saugomos, įtrauktos į Raudonąją knygą. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba viešai kreipiasi į keturračių ir kitų moto priemonių savininkus, prašydama jų būti...

gandras-lizde-64358676.jpg
2020 03 25
GANDRŲ SUGRĮŽMO DIENA

Iš žiemojimo vietų baltieji gandrai į Lietuvą parskrenda apie kovo 25-tą dieną, todėl ta diena vadinama Blovieščiais ir švenčiama kaip gandro sugrįžimo diena. Gandrai tarsi išvaiko paskutinius žiemos likučius. Baltasis gandras laikomas Lietuvos nacionaliniu paukščiu. 

orchideja.jpg
2020 03 24
LIETUVIŠKŲ ORCHIDĖJŲ GELBĖJIMO AKCIJA ATŠAUKTA

Jau kelis metus iš eilės Neries regioninis parkas gamtos mylėtojus kvietė įbristi į didžiausią parko pelkę ir padėti išsaugoti šiuos saugomus augallus. Organizuojamoje medelių kirtimo ir krūmų rovimo talkoje dalyvaudavo daug savanorių ir taip padėdavo išsaugoti šimtus ten vasarą žydinčių nepaprasto grožio retųjų augalų.

gamtos mokykla.jpg
2020 03 23
GAMTOS MOKYKLŲ PATALPOS – BENDRAM LABUI

Jeigu koronaviruso plitimas šalyje įgautų didelį mastą ir reikėtų priverstinai karantinuoti nemažai gyventojų, šiam tikslui numatomos ir Aplinkos ministerijos sistemos institucijų turimos apgyvendinti tinkamos patalpos. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba informavo, kad tam būtų skirta saugomų teritorijų gamtos mokyklos. 

Merkines pilikalnio tvarkymas_formavimas.jpg
2020 03 23
TVARKOMAS MERKINĖS PILIAKALNIS

Pradėtas tvarkyti ir naujai pritaikomas lankymui turistų pamėgtas Merkinės piliakalnis, esantis Dzūkijos nacionaliniame parke. Atnaujinami informaciniai stendai, rodyklės, laiptai į piliakalnį bus kitoje kalno pusėje. Kad nuo regyklų atsivertų ne tik unikalioji Nemuno ir Merkio santaka, bet ir kitos panoramos, vykdomi kraštovaizdžio formavimo kirtimai. 

Medziu laju taku.jpg
2020 03 20
KEIČIASI TVARKA PARKUOSE IR KITOSE VIEŠOSE ERDVĖSE

Parkuose ir kitose populiariose lankytinose vietose žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, vengti tiesioginių kontaktų, o geriausia – likti namuose. Vyriausybė ėmėsi ribojimų siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo.

vieversys.jpg
2020 03 20
PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA 

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena. Tai astronominis pavasaris, pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. 

EKETR1CkyJhrPMmgUgoBb395Rn5ceJjlGnCssuy0_1584444610.png
2020 03 19
SKRUZDĖLIUKAS DEGALINĖSE ARBA ŽINUTĖ BĖGANTIEMS NUO VIRUSŲ Į GAMTĄ

Norėdami atkreipti dėmesį į atsakingą vienkartinių pakuočių vartojimą Kauno marių regioninio parko direkcija inicijavo akciją, kuria nori paskatinti kavos/arbatos vartotojus nepalikti vienkartinių puodelių gamtoje. Ypač dabar, kai visi bėga nuo virusų į gamtą.  

Atskrenda pavasaris. RAPOLO RAMANECKO piešinys, 11 m.
2020 03 19
SVEIKINIMAI PAVASARIUI

Kitaip nei kasmet šią savaitę sveikiname pavasarį. Aukštadvario regioninio parko direkcija suplanuotą moksleivių kūrinių pavasarine tema konkursą ir parodą rengia virtualiai. Tačiau minint  pasaulinę Žemės dieną  – kovo 20 -ąją. –  Žemės vėliava, simbolizuojanti  gamtosauginį solidarumą su visu pasauliu, jau iškelta prie prie direkcijos pastato.  

PRASIDĖJO LAUKINIŲ PAUKŠČIŲ TUOKTUVĖS
2020 03 18
PRASIDĖJO LAUKINIŲ PAUKŠČIŲ TUOKTUVĖS

Įsigaliojo draudimas kirsti ir genėti saugotinus medžius intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu – nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. Šį draudimą numato Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarka.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 15 Pirmyn